dziewczynka  balony  ptaki

 

 

 

Osiągnięcia  kadry   nauczycielskiej PS Nr 58 :

  • Dnia 8.06.2016 r.- Pani wicedyrektor Katarzyna Sznajder-Grześ oraz Pani Anna Wesołowska otrzymały nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
  • Dnia 14.01.2016 r. Zespół tetralny " Bez nazwy" działajacy w naszym przedszkolu otrzymał NAGRODĘ w XV Wojewódzkich Prezentacjach Małych Form Testralnych 'Kolędy to czas" a Pan Paweł Gorszewski instruktor ww. zespołu otrzymał NAGRODĘ za reżyserię przedstawienia.
  • W dniu 18.12.2015r Pani Anna Bayer nauczycielka z naszego przedszkola otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia  w pracy dydaktycznej i  i wychowawczej.

    Uroczystość wręczenia dyplomów i nagrody odbyła się w siedzibie Kuratorium Oświaty w Białymstoku.  
  •  Dnia 5.11.2015r panie Elżbieta Kwaśnik- Raćkowska oraz Dorota Dąbrowska nauczycielki naszego przedszkola otrzymały Srebrne Odznaki Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" za zasługi dla NSZZ  "Solidarność" w dziedzinie oświaty i wychowania.
  • Dnia 15.10.2015 r. pani Anieszka Marchel-dyrektor naszego przedszkola oraz pani Barbara Szutkiewicz nauczycielka naszego przedszkola otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
  • Dnia 14.10.2015 r. pani Anieszka Marchel-dyrektor naszego przedszkola oraz nauczyciele z naszej placówki: pani Ewa Grycuk i pan Wojciech Depczyński zostali uhonorowani medalami Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla edukacji i wychowania.
  • Dnia 28.09.2015 r. Pani dyrektor Agnieszka Marchel została uhonorowana Nagrodą Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla nauczycieli - animatorów kultury za działalność kulturalną podejmowaną w naszym przedszkolu, osiedlu, mieście i kraju.

              

                      

Osiągniecia  dzieci  PS Nr 58

  •  
 
 
 

Zuchy 

  • Amelia J.- nagroda w miejskim konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejszy amorek"
  • Bartłomiej P.- udział w miejskim konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejszy amorek"
  • Wiktoria Z.  udział w  konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejszy amorek"
  • Adrian Ł.- udział  w konkursie plastycznym  " Witaj wiosno"
  • Bartłomiej P.- III miejsce w  miejskim konkursie plastycznym "Witaj wiosno"
  • Bartłomiewj P.- nagroda w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Dzieciństwo bez próchnicy"
  • Bartłomiej P.- udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Przyjaciel wszystkich - pluszowy miś" 
  • Bartłomiej P.- nagroda w konkursie plastycznym pn. "Mikołajkowa Gala Przedszkolaka"
  • Wiktoria Z. -udział w konkursie plastycznym "Mikołajkowa  Gala  Przedszkolaka"
  • Amelia J.- nagroda w konkursie plastycznym pn. "Mikołajkowa Gala Przedszkolaka"
  • Bartłomiej P. - nagroda w miejskim konkursie plastycznym pt. "Bajki w zimowej szacie"
  • Kacper K. - udział w konkursie plastycznym pt. "'Bajki w zimowej szacie"
  • Bartłomiej i Kuba - udział w konkursie plastycznym wewnątrzprzedszkolnym pt. "Zaczarowany świat geometrii"
  • Amelia- udział w konkursie miejskim plastycznym pt. "Przygoty Tymoteusza Rymcimci"
  • Basia, Hania i Kacper K.- nagroda w miejskim konkursie plastycznym pt. "Przygoty Tymoteusza Rymcimci"
  • Miłosz i Tadzio- wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym pt. "Przygoty Tymoteusza Rymcimci"
  • Tadzio, Hania, Adrian, Bartek i Marcel- nagrody w wewnatrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Mały artysta"
  • Tadzio S. i Ksawery D.- wyróżnienia w przedszkolnym Konkursie Piosenki
  • Kuba D i Wiktoria Z.- udział w  przedszkolnym Konkursie Piosenki
  • Wiktoria Z- nagroda w konkursie recytatorskim wewnątrzprzedszkolnym "Świat moich kilku lat"
  • Basia i Kacper K.- wyróżnienia w konkursie recytatorskim wewnątrzprzedszkolnym "Świat moich kilku lat"
  • Tadzio- udział konkursie recytatorskim wewnątrzprzedszkolnym "Świat moich kilku lat"
  • Wiktoria Z- nagroda w wojewódzkim konkursie plastycznym "Moja rodzina"
  • Alicja Sz.- nagroda w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Ja chyba śnię"
  • Bartłomiej P.- nagroda w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Ja chyba śnię"
  • Amelka J.- udział w wewnatrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Ja chyba śnię"

 


Podróżnicy

  • Szymon Zaborski - wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Mikołajkowa Gala Przedszkolaka
  • Ula W. – III miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Mój anioł stróż”
  • Krystian E. - wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym pt. "Barwy Jesieni".
  • Iga G. – nagroda w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Bohaterowie ulubionych bajek"
  • Ola K. – wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Bohaterowie ulubionych bajek"
  • Szymon M. - nagroda w konkursie plastycznym, pt. "Barwy świata przyrody"
 

Mali artyści

  • Największym naszym osiągnięciem jest to, że nasze maluszki   obdarzyły nas dorosłych ogromnym zaufaniem!!!!!!!!!!!!Dzieci już spokojnie rozstają się z najważniejszymi dla nich osobami jakimi są- rodzice. Wchodzą witając się z uśmiechem .

  • Opowiadają nam o ważnych wydarzeniach w ich życiu. Znają już zasady postepowania i obyczaje panujące w grupie. Starają się ich przestrzegać.

  • Znają już przedszkole jako budynek - gdzie jest ich grupa, łazienka, sala gimnastyczna, rytmiczna, teatralna, szatnia.

  • Wiedzą jak wyglądają zajęcia i rytm dnia.

  • Dzieci starają się być samodzielne w każdym zakresie. Nie zrażają się niepowodzeniami bo wiedzą ,że mogą liczyć zawsze na naszą pomoc i pochwałę za włożony trud. Sprawnie ustawiają się parami.

  • Podczas zabaw swobodnych dzieci starają się dzielić zabawkami i pomagać sobie nawzajem. Nawiązują się pierwsze przyjaźnie.

  • Często używamy magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. WIEDZĄ, ŻE PRZEDSZKOLA NIE TRZEBA SIĘ BAĆ !!!!!!!!

  • Wielkim wydarzeniem był pierwszy super występ z okazji DNIA BABCI I DZIADKA !!!!

  • Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w naszym przedszkolu oraz na terenie miasta.


Modraszki

  • Nasza grupa przystąpiła do projektu ,,Szkoła na ptak,,. Zorganizowałyśmy ,,Jesienne ptasie inspiracje,,. W przygotowania byli zaangażowani rodzice. Przygotowali wspaniałe stroje na pokaz ptasiej mody. Nasze jesienne ptasie inspiracje odniosły ogromny sukces i podobały się zarówno widzom jak i uczestnikom. Współpraca z rodzicami okazała się sukcesem

  • W tym roku szkolnym moglismy częściej wyjeżdżać z przedszkola na wycieczki ponieważ dzieci przyswoiły sobie wiele umiejętności społecznych i potrafią odpowiednio zachować się w miejscach publicznych (wycieczka do krainy Misiów, do piekarni, wyjazd do kina Forum, do BTL, do biblioteki osiedlowej).

  • Dzieci biorą udział w międzyprzedszkolnych konkursach plastycznych.



     Kapitalni

  •  1. Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"  
  • Julka D., Ola Dz., Ala W. - udział
  • 2. Konkurs plastyczny "Chleb razowy jemy, zdrowo żyjemy"
  • Łukasz B., Natalka K., Julka D. - udział
  • 3. Konkurs recytatorski "Mikołajkowa gala przedszkolaka"
  • Ala W. - I miejsce - nagroda
  • 4. Konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do przedszkola"
  • Tomek M. - nagroda

 

Pędziwiatry

Konkursy plastyczne:

Natalia B. I miejsce „Miłość do bliźniego szansą na odnalezienie Bożego Miłosierdzia”  SP Nr 7 Białystok

Zuzanna Ś. wyróżnienie „ Miłość do bliźniego…” SP Nr7

Natalia B. wyróżnienie „Baśnie i legendy polski” PS Nr1

Oliwia H. I miejsce „Twórczość Wandy Chotomskiej słowem i pędzlem malowana” Zespół Szkół Kleosin

Adrian P. III miejsce „Świat się mieni barwami jesieni” Zespół Szkół Nr12 Białystok

Natalia B. wyróżnienie „Chleb Razowy Jemy I Zdrowo Żyjemy” PS Nr22

Amelia K. wyróżnienie „W Bożonarodzeniowym Nastroju” PS Nr63

Maja S.I nagroda „W Bożonarodzeniowym Nastroju” PS Nr63

Oliwia H. nagroda „Anioły, Aniołki, Aniołeczki Oraz Inne Ozdoby Bożonarodzeniowe” SP Nr47

Natalia B. II miejsce „ Mój Anioł Stróż” PS Nr 68

Oliwia H. wyróżnienie „Bezpieczna droga do przedszkola” PS Nr 58

Barbara Wieczorek-nagroda w miejskim konkursie Najpiekniejsza Palma Wielkanocna

Lena Muszyńska – I miejsce w konkursie plastycznym „ Najpiękniejsza palma”. SP 49

Maciej Targoński – I miejsce w konkursie plastycznym „ Najpiękniejsza …” SP 49

Jakub Siemieniuk – I miejsce w konkursie plastycznym „Marszałek Piłsudski oczami dziecka” PS 27

Maciej Targoński – wyróżnienie w konkursie plastycznym „ Marszałek Józef…. „ PS 27

Bartosz Hiero – II miejsce w IV Edycji Konkursu Recytatorskiego „ Wiersze Jana i Juliana”. PS 46

Natalia Boruta – nagroda w konkursie plastycznym „Dzieciństwo bez próchnicy” PS 58

Krzysztof Waszkiewicz – nagroda  w konkursie plastycznym „Dzieciństwo…”PS 58

Maciej Targoński – nagroda w konkursie plastycznym „Dzieciństwo…” PS 58

Jakub Siemieniuk – nagroda w konkursie plastycznym „ Dzieciństwo…” PS 58

Maciej Targoński – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Mundurowy w oczach dziecka”. PS  25

Bartosz Hiero – nagroda w konkursie recytatorskim „Świat moich kilku lat”. PS 58

Adrian Pac – wyróżnienie w konkursie recytatorskim „ Świat…” PS 58

Amelia Kruszewska – nagroda w przedszkolnym konkursie piosenki PS 58

Krzysztof Waszkiewicz – wyróżnienie w konkursie plastycznym „ Przygody Tymoteusza… „. PS 58

Oliwia Harasim- nagroda w konkursie plastycznym „ Kwiatowe ABC”. SP 12

Jakub Siemieniuk- wyróżnienie „Turniej matematyczny”. PS 58

Natalia Boruta – wyróżnienie „Turniej  matematyczny”. PS 58

Natalia Boruta , Zuzanna Śleszyńska, Amelia Kruszewska – wyróżnienie w konkursie plastycznym „ To miejsce warto ocalić od zapomnienia”. PS 21


Badacze

  • nagroda - Jakub W - konkurs plastyczny - "W świecie przyrody"
  • nagroda - Michalina S - konkurs plastyczny - "Ja chyba śnię"
  • nagroda - Sabina N - konkurs plastyczny -  "Ja chyba śnię"
  • III miejsce - Michalina S - konkurs plastyczny organizowany w ramach VIII Forum Młodych  Ekolgów przez Szkołę Podstawową nr 2 w Białymstoku
  • nagroda - Zuzia J - konkurs recytatorski "Świat moich kilku lat"
  • wyróżnienie - Jakub W - konkurs recytatorski "Świat moich lilku lat", udział Sabina N i Michalina S
  • wyróżnienie - Jagoda C - "Moja Rodzina" - wojewódzki konkurs plastyczny
  • wyróżnienie - Zuzia J, udział - Miłosz S, Sabina N w Przedszkolnym Konkursie Piosenki
  • nagroda - Sabina N - konkurs plastyczny "Skrzydalaci Przyjaciele" organizowany przez PS nr 64 w Białymstoku, Basia S - udział
  • wyróżnienie- Michasia S - konkurs plastyczny "Przygody Tymoteusza Rymcimci"
  • nagroda -Bartek W, Jakub W, Sabina N i Michasia S - dyplom za udział - konkurs plastyczny - "Zaczarowany świat geometrii"
  • nagroda - Kasia Ch, Jaś G, Ania M, Basia S i Jakub K - konkurs plastyczny "Mały artysta"
  • wyróżnienie - Ania M - konkurs plastyczny "Witaj Wiosno"
  • Jaś G i Basia S - dyplom za udział "Witaj Wiosno"
  • Ania M i Kasia Ch - dyplomy za udział w turnieju "Mały Mistrz Sportu"
  • udział - Michasia S, Miłosz S, Bartek W - konkurs plastyczny "Bajki w zimowej szacie" organizowany przez PS nr56 w Białymstoku
  • udział -  Hania Sz, Miłosz S, Jakub W, Michalina S - konkurs plastyczny "Zima wokół nas" organizowany przez PS nr81 w Białymstoku
  • wyróznienie - Michalina S - konkurs plastyczny pt:" Zwierzaczki - pluszaczki" - organizowany przez PS 20 w Białymstoku
  • Katarzyna Ch - udział
  • nagroda- Jagoda C -  konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do przedszkola"- organizowany przez PS 58
  • nagroda -Sabina N  -  konkurs plastyczny "Ptaki drapieżne i sowy w środowisku naturalnym" - organizowany przez Białostockie Muzeum Wsi w Osowiczach
  • udział: Miłosz  S, Michalina S, Wojtek M.

  Tropiciele

 
  •  Nagroda główna Zosi, wyróżnienie Leny i udział Gabrysi w Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej ,, Barwy jesieni’’ , której organizatorem było Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie Udział Zosi i Franka w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Baśnie i legendy Polskie’’, organizowanym przez PS nr 1 w Białymstoku

    • Udział Zosi i Leny w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Lasu w Rychliku
    • Udział Zosi i Leny i Gabrysi w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Zobaczyć z Warszawy
    • udział Kuby i Kacpra D w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Przyjaciel wszystkich- pluszowy Miś’’ organizowanym przez Oddziały przedszkolne przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej ,, Bajka’’ w Suwałkach
    • Udział Zosi, Gabrysi, Leny, Zuzi B w konkursie ,, Mój zwierzaczek przytulaczek’’ organizowanym przez PS nr 20 w Białymstoku
    • Wyróżnienie Gabrysi i udział Franka, Leny, w konkursie ,, Ptaki drapieżne i sowy w środowisku naturalnym’’, organizowanym przez Białostockie Muzeum Wsi
    • Wygrana Majki i udział Kacpra M, w konkursie plastyczny „Mazania się spełniają” organizowanym przez Ikea
    • Nagroda Kacpra M. i rodziców, wyróżnienie Gabrysi i jej siostry Dominiki w konkursie rodzinnym ,, Bezpieczna droga do przedszkola’’ organizowanym przez nasz przedszkole
    • Udział Franka, Zosi, Leny w konkursie ,, Anioły, aniołki i aniołeczki…’’ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Białymstoku
    • Udział  Majki i Zuzi J. w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Pieski w kreski’’ organizowanym przez Centrum Kultury AGORA we Wrocławia
    • Udział Gabrysi. Zuzi J. i Zosi w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Mój własny anioł’’ organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 11 w Będzinie
    • Udział Damiana i Kacpra D. w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ Samochód marzeń 2016 ” organizowanym przez Toyota Motor Corporation
    • Udział Zosi w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Zimowe krajobrazy’’ organizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjnych Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce w Olsztynie
    • Udział Zosi i Franka w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Baśnie i legendy Polskie’’, organizowanym przez PS nr 1 w Białymstoku

 


 

Odkrywcy smaków

  •  Kacper N. - nagroda w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do przedszkola"

  • Mateusz S. - wyróżnienie w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do przedszkola", nagroda w konkursie recytatorskim Mikołajkowej Gali Przedszkolaka zorganizowanej przez MDK Białystok

  • Piotr K. - wyróżnienie w wewnątrzprzedszkolnym konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do przedszkola"

  • Maja N. - wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym "Bajki w zimowej szacie" zorganizowanym przez PS 56

 


 

 Ekoludki

  • 1. Konkurs piosenki ,,Jesienne śpiewanie"
  • Olaf Roszkowski - nagroda
  • Olivier Masłowski - wyróżnienie
  • 3. Konkurs plastyczny ,,Barwy jesieni"
  • Wiktoria Harasim - udział w konkursie
  • 4. Quiz wiedzy ,,Bezpieczny przedszkolak"
  • Piotr Kościukiewicz, Olaf Roszkowski - wyróżnienie
  • 5. Konkurs plastyczny ,,Ptaki drapieżne i sowy"
  • Zuzanna Godlewska, Bartek Romanowicz, Martyna Rykaczewska - udział w konkursie
  • 6. Konkurs plastyczny ,,Bezpieczna droga do przedszkola"
  • Mateusz Budzanowski - wyróżnienie
  • Antek Tymiński - udział udział w konkursie
  • 7. Konkurs plastyczny ,,Anioły, aniołki i aniołeczki"
  • Maja Olszewska, Maciej Guziejko, Gabrysia Harasim - udział w konkursie
  • 8. Konkurs plastyczny ,,W Bożonarodzeniowym nastroju"
  • Wiktoria Harasim - udział w konkursie