Dyrektor oraz nauczyciele naszego przedszkola dla dzieci 1920x1200 090 lawka  rysunki

serdecznie zapraszają

rodziców

dzieci nowoprzyjetych do naszego przedszkola na rok szkolny 2016/2017

na zebranie organizacyjno-informacyjne

które odbedzie się

dnia 31 sierpnia ( środa) o godz. 16.00

„Dorożka zaczarowana po Lipowej jedzie ulicy…” dorożka

dnia 25 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się koncert w ramach Dni Białegostoku.

Gosciem honorowym konceru była nauczycielka naszego przedszkola Pani Anna Bayer -niezwykle utalentowana białostocka poetka, której piosenki wykonały chóry z „Rozśpiewanego Białystoku' z towarzyszeniem muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. 

Serdeczne Gratulacje.

 

PROGRAM WYDARZEŃ do pobrania:  Program_wydarzen_Dni_Miasta_Bialegostoku_2016.pdf

 

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami a przedszkole pozwala im je rozwijać…”jubileusz ps58

- te słowa towarzyszą nam o wielu lat i przyświecały także całej uroczystości

obchodów Jubileuszu 35-lecia istnienia naszego przedszkola.

 

 

 

 

Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy pracownika Straży Miejskiej wraz z jego podopiecznym psem Ajaxem.PIES

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną związaną z właściwym zachowaniem się w obecności psa.

Jego pan opowiedział nam jak należy zachowywać się wobec obcych psów, jaką należy przyjąć postawę oraz jak odczytać sygnały psa: ziewanie, oblizywanie się i patrzenie w bok. Poznaliśmy „ psi język ” i już wiemy, że przy spotkaniu z obcym psem , głowę zawsze odwracamy, oczami mrugamy, nigdy nie krzyczymy, rękami nie machamy i przed psem nie uciekamy: )) Na zakończenie Ajax pokazał nam jak rozumie i potrafi wykonywać polecenia swego pana. Po takich zajęciach bezpieczniej czujemy się w obecności psa. Dziękujemy przedstawicielom Straży Miejskiej za lekcje i pokaz psich umiejętności.

family 1466261 1801

Dziękujemy, jeszcze raz, wszystkim rodzicom za współpracę, pomoc, zrozumienie i uśmiech. Dni w przedszkolu bywały różne- ale mamy pewność, że wszystkie dzieciaki dadzą sobie radę w przyszłości: ))

16 czerwca odbyło się podsumowanie XI edycji Ekokonkursu ,, Baterie - zagrożenie dla ludzu i środowiska". Dzieci z naszej placówki przez cały rok brały aktywny udział w tej akcji. Zwycięzcą ekokonkursu został Tomasz Mielnicki z grupy ,, Kapitalni", który zebrał aż 5 701 sztuk baterii i odebrał atrakcyjną nagrodę. SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

DSC08417Poniedziałków w  kalendarzu jest wiele, ale każdy w grupie jest inny: )) Dzieciaki zaczynają opowiadać, co ich spotkało w dni wolne od przedszkola. A uwierzcie wszyscy, mają o czym opowiadać:))

Na zaproszenie dzieci, stawiły się całe rodziny:)) Były mamusie, tatusiowie, babcie i dziadkowie. boy 1299084 1801

100 208521 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do miejscowości Zawyki ,,Bajkowa Wyspa''.

Mija rok szkolny 2015/ 2016. Dziękujemy więc wszystkim Rodzicom za współpracę 240px-A sunflower

20160615 09200315 czerwca wzięliśmy udział w wielkim widowisku muzyczno-tanecznym, jakie na zakończenie roku przygotowały dzieci z naszego przedszkola. Najpierw zaprezentował się zespół teatralny ARLEKIN z przedstawieniem pt.: „Koziołki Pana Zegarmistrza”, a następnie dzieci z każdej grupy wykonały przygotowywane wcześniej tańce, które składały się na całość spektaklu muzycznego ukazującego mieszkańców ukwieconej łąki. Na scenie można było zobaczyć: tańczące kwiaty, pszczoły, koniki polne i inne owady, a także koty i myszy, w które wcieliła się grupa III.  Nasza grupa wykonała etiudę muzyczno-teatralną, grając rolę „łakomych mrówek”. 

DR27 czerwca w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Rodziny.

 

 

 

 

 

pożegnanie starszaków 113 czerwca pożegnaliśmy najstarszych kolegów z naszego przedszkola, którzy od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

 

 

 

 

 

OLIMPIJKA 2016 513 czerwca braliśmy czynny udział w olimpijce sportowej zorganizowanej w SP 47 w Białymstoku. Wraz z innymi grupami rywalizowaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Na koniec otrzymaliśmy dyplom i pamiątkowe medale.

 

 

 

 

ZAWYKI521 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Bajkowa wyspa" w Zawykach. Było wspaniale.

 

 

 

 

 

Juz możemy bawić się na nowym placu zabaw !!!!

20160607 101913

29 kwietnia wszyscy byliśmy ubrani w naszych barwach narodowych w związku ze zbliżającym się ŚWIĘTEM KONSTYTUCJI 3 MAJA I ŚWIĘTEM FLAGI

20160429 103847

Umiemy już obsługiwać taki aparat fotograficzny i robić nim zdjęcia !!! Efekty naszej pracy mozna  podziwiać na karotyrzu przy na szej sali !!!

Fotografowaliśmy przyrodę !

 

image 4

Nasze dzieci są bardzo ciekawe świata,  dlatego też organizujemy zajęcia, w których dzieci wykonują proste doświadczenia i różne obserwacje. Uczą się przez działanie, zbierjac swoje doświadczenia "myślą, sercem i głową". Tym razem poznawaliśmy jak rozwija się roślina, a dokłądnie FASOLA!!! 

20160519 091318